Rola opakowania w sprzedaży biżuterii i towarów luksusowych

Kupując biżuterię lub inne luksusowe produkty czy to w sklepie stacjonarnym, czy internetowym, najczęściej otrzymujemy je w eleganckich opakowaniach – pudełkach, torebkach etc. Zabiegani, obarczeni mnóstwem obowiązków każdego dnia czasem nawet nie zastanawiamy się nad tym, czemu w ogóle służą. Okazują się jednak, że mają ogromnie istotne znaczenie.

Czy opakowanie sprzedaje produkt?

Według doniesień marketingowców, ludzie nie zawsze kupują to, co jest im potrzebne lub chociaż może przydać się w przyszłości, ale też i przede wszystkim te rzeczy, które im się podobają. Niejednokrotnie przeprowadzano liczne badania, które wykazały, że na 14 kupionych produktów, aż 8 z nich zostaje nabytych tylko ze względu na opakowanie. Wszystko wskazuje więc na to, że rola opakowania w sprzedaży, także biżuterii i luksusowych produktów, jest wiodąca.

Jak wiadomo, eleganckie opakowania kartonowe pełnią wiele funkcji. Ochronna, użytkowa, logistyczna oraz informacyjna to tylko niektóre z nich. Opakowania te mają również ogromne znaczenie promocyjne oraz sprzedażowe. Ważne jest wobec tego, aby były estetycznie wykonane. Wówczas pozytywnie wpłyną na konkurencyjność i nabywcę. Należy więc zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby opakowanie „sprzedawało” produkt.

Aby stworzyć „sprzedające” i w dodatku eleganckie opakowania kartonowe, trzeba w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na kilka pytań – czym kieruje się sprzedawca, wybierając produkt, czego oczekuje, jak można go pozytywnie zaskoczyć. Tworząc opakowania do biżuterii i luksusowych towarów warto wziąć pod uwagę ich kształt, kolorystykę, materiały produkcji, a także wykończeniowe.

Jakie powinny być opakowania biżuterii i towarów luksusowych

Biżuteria i luksusowe towary najczęściej mają wysoką cenę, która nie zachęca do zakupu. Myślenie kupujących zmienić może opakowanie. Jeżeli i ono będzie wyglądało luksusowo, całkiem możliwe, że konsumenci zaczną inaczej postrzegać te produkty. W salonie nawet najdroższa biżuteria gołym okiem może wyglądać bardzo podobnie do biżuterii słabej jakości i taniej, bo póki nie jest używana, trudno stwierdzić, czy jest na przykład wytrzymała. Producenci oferują więc swoje luksusowe wyroby w równie luksusowych opakowaniach, które dają do zrozumienia klientom, że ich produkty są wyjątkowe pod każdym względem. Co więcej, opakowania te dołączają do zakupu w formie gratisu. To też jest próbą zachęcenia do transakcji. Ale zarazem ma wpływ na ogólny wizerunek marki. Sklep, który oferuje biżuterię bądź inny luksusowy towar w eleganckim pudełku czy innym opakowaniu, postrzegany jest jako profesjonalny, szanujący swoich klientów.

W związku z tym pudełka kartonowe składane, torebki papierowe oraz inne opakowania tworzone z myślą o przechowywaniu biżuterii oraz innych luksusowych towarów, powinny być równie atrakcyjne wizualnie. Warto, aby swoim wyglądem nawiązywały do wizerunku firmy.

Skąd wziąć eleganckie opakowania do luksusowych produktów?

Teraz eleganckie pudełka kartonowe składane można spokojnie zamówić u zewnętrznego dostawcy. Ten nie tylko wykona całą konstrukcję, ale też dopracuje takie szczegóły jak nadruk. Różne opcje wykończenia gwarantują indywidualne dopasowanie wyglądu opakowania do oczekiwań i potrzeb zamawiającego. Aktualnie możliwości wykonania kartonowych pudełek przeznaczonych do pakowania biżuterii oraz innych luksusowych towarów są niemal nieograniczone. Warto w związku  tym korzystać z usług profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w produkcji opakowań i znają najnowsze trendy w branży. Z pewnością dostarczą je w każdych ilościach i w atrakcyjnych cenach. Pozostaje tylko sprawdzić szczegóły i dowiedzieć się więcej o produktach, które oferują.

Podsumowując, opakowania, szczególnie te estetyczne i eleganckie, pełnią niezwykle ważną rolę w sprzedaży biżuterii i luksusowych towarów. Podmioty, które specjalizują się w ich sprzedaży, powinny zadbać o efektowne, przykuwające uwagę pudełka, dzięki którym ich produkty nabiorą wartości, a sama firma w oczach klientów będzie prezentowała się jako profesjonalna.