Najlepsze kartony do przeprowadzki

Przeprowadzka to niewątpliwie duże przedsięwzięcie organizacyjne, do którego należy się odpowiednio przygotować. Mowa tu przede wszystkim o spakowaniu, a następnie przetransportowaniu całego dobytku. Już jedna osoba potrafi zgromadzić pokaźną kolekcję przedmiotów, a co dopiero, gdy mamy do  czynienia z przeprowadzką kilkuosobowej rodziny. Wówczas wszystko musi być zaplanowane od A do Z. Nieocenione w tym zadaniu będą kartonowe opakowania,  dzięki którym proces całej przeprowadzki przebiegnie szybko, sprawnie, a transportowane rzeczy będą odpowiednio zabezpieczone.

Jakie opakowania do przeprowadzki?

Obecnie na rynku polskim znaleźć można szeroki wybór opakowań do przeprowadzek. Wśród dostępnych modeli z całą pewnością prym wiodą opakowania kartonowe, które sprawdzają się w tym przypadku idealnie. Są nie tylko lekkie i pojemne, ale także tanie i łatwo dostępne. Występują w różnych rozmiarach, co pozwala na funkcjonalną segregację oraz wytrzymałe, sprawiając, że transportowane przedmioty dotrą do celu nieuszkodzone.

Opakowania do przeprowadzki – na co zwrócić uwagę?

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek przeprowadzkę bez użycia kartonów. Z ich pomocą można odpowiednio uporządkować i zabezpieczyć różne przedmioty – zarówno te codziennego użytku, jak i cenniejsze. Wielu osobom wydaje się jednak, że wybór kartonów do przeprowadzek nie ma znaczenia. Niestety, nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że dobrze dobrane kartony są w stanie zagwarantować odpowiednie bezpieczeństwo przedmiotom, w trakcie transportu. Wybierając opakowania kartonowe na zamówienie, warto zwrócić uwagę na ich:

  • Grubość – im grubszy karton, tym lepiej. Najlepiej sprawdzą się tutaj kartony do przeprowadzek wykonane z 5 warstw. W porównaniu do modeli trójwarstwowych charakteryzują się one wyższą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Są one jednak nieco droższe niż tradycyjne kartony, dlatego warto zdecydować się na nie w przypadku przedmiotów cennych i szczególnie narażonych na uszkodzenia.
  • Rozmiar – podczas przeprowadzki warto mieć pod ręką kartony o różnej wielkości. Zaleca się by cięższe przedmioty, takie jak książki pakować do wytrzymałych, ale mniejszych pudełek z tektury, z kolei do dużych kartonów dobrze jest zapakować rzeczy lekkie, jak ubrania, czy pościel.

Jak dobrze spakować?

Opakowania kartonowe na zamówienie dają możliwości doboru kartonów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Dobrym rozwiązaniem byłby zakup różnych wielkości, co pozwoliłyby na odpowiednią segregację rzeczy i przedmiotów.

Rzeczy lekkie, takie jak ubrania, pościel i bielizna można z powodzeniem zapakować w duży karton. Z kolei ciężkie przedmioty, jak porcelana, czy książki warto zapakować do mniejszych kartonów. Należy tutaj pamiętać o wypełnieniu pustej przestrzeni wewnątrz kartonu, w celu zablokowania ruchu przedmiotów, w trakcie transportu. Można tutaj użyć specjalnego wypełniacza, folii bąbelkowej lub starych gazet.

Podczas przeprowadzki należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie dużych sprzętów, takich jak telewizor, komputer czy urządzeń kuchennych. Tutaj zastosowanie folii bąbelkowej, a w niektórych przypadkach również styropianu będzie wręcz obowiązkiem. Dzięki temu wszystkie przedmioty dotrą do celu nieuszkodzone i będziesz mógł się cieszyć ich funkcjonalnością przez kolejne lata.

Gdzie zaopatrzyć się w opakowania kartonowe do przeprowadzki?

Jeśli poszukujesz sprawdzonego i doświadczonego producenta opakowań kartonowych, to koniecznie skorzystaj z usług drukarni PortaArt z Poznania. Produkowane przez nas opakowania kartonowe na zamówienie pozwolą zabezpieczyć przedmioty zarówno na czas transportu, jak i przechowywania. Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem, dlatego wiemy, jak sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, w celu ustalenia szczegółów zamówienia.