Najpopularniejsze zabawki na dobry prezent dla chrześniaka

Kiedy zbliżają się urodziny chrześniaka albo na przykład inna większa okazja jak gwiazdka, intensywnie rozmyślamy nad prezentem. Chcemy, aby to było coś wyjątkowego, coś oryginalnego. W końcu nie wypada nam obdarować go byle jakim upominkiem. Pytanie tylko – co to mogłoby być? Poniżej propozycje dobrych prezentów dla chrześniaka.

Co kupić chrześniakowi?

Zacznijmy od tego, że wybierając prezent dla chrześniaka, musimy kierować się jego upodobaniami, ale i przede wszystkim wiekiem. Nie kupimy przecież zabawki, na którą chrześniak jest już dawno za duży albo jeszcze zdecydowanie za młody. Ważne jest również to, aby kupiona zabawka była solidna i bezpieczna dla dziecka pod każdym względem.

Przedział wiekowy 0-2 lata

Dla najmłodszych mnóstwo radości mogą sprawić zabawki interaktywne na baterie, które wypełnione po brzegi licznymi efektami świetlnymi i dźwiękowymi, przypadną do gustu wszystkim maluchom. Interesujące dla dzieci w tym przedziale wiekowym mogą okazać się również wszelkiego rodzaju klocki oraz inne układanki. Dla chłopca, który jeszcze nie ma roczku, można podarować chodzik, dla młodszego karuzelę do łóżeczka, a dla starszego stolik edukacyjny. Możliwości jest wiele, a wybór należy do każdego z osobna.

Przedział wiekowy 3-5 lat

Dla chłopców w wieku od 3 do 5 lat propozycji na prezent jest jeszcze więcej. W tym przypadku poleca się zdalnie sterowane samochody, warsztaty samochodowe, kolejki, a także coś bardziej wyjątkowego jak puzzle na zamówienie tworzone na przykład w oparciu o zdjęcie przekazane przez zamawiającego. Dziś wybór puzzli jest w ogóle bardzo duży i są to puzzle nietypowe. Do polecanych w ostatnim czasie należą megapuzzle PCV, puzzle magnetyczne, a także puzzle przesuwane. Taki prezent będzie zarazem świetną pamiątką na długie lata. W tym wieku chłopcy uwielbiają hulajnogi, rowerki, a także inne pojazdy odpychane nóżkami. Są to jednak prezenty zdecydowanie droższe i zarezerwowane dla nieco zamożniejszych chrzestnych. Wybór takich pojazdów, jak i zresztą pozostałych zabawek przeznaczonych dla chłopców w tym przedziale wiekowym, jest całkiem duży. Decyzja natomiast należy do kupującego i poniekąd zależy od tego, jakim on budżetem dysponuje.

Przedział wiekowy 6-8 lat

Kupno prezentu dla chłopca w wieku 6-8 lat to już nie lada wyzwanie. Są oni najczęściej bardzo wymagający, jeżeli chodzi o prezenty. Tu poleca się przede wszystkim zestawy kreatywne do eksperymentowania, długopisy kreatywne 3D, a także klocki lego dla starszych. Ciekawą opcją mogą być także puzzle tradycyjne, ale dostosowane wiekowo. W tym wieku dzieci bardziej cieszą się z elektroniki, aniżeli z zabawek. Jednak skoro o zabawkach mowa, to należy wymienić tu również figurki oraz zabawki powiązane tematycznie z ulubionymi bajkami i grami komputerowymi.

Jaki powinien być prezent dla chrześniaka?

Prezent kupowany z myślą o chrześniaku powinien być przede wszystkim dostosowany do okoliczności, po drugie do wieku, a następnie do jego upodobań. Najlepiej nie kierować się ceną, a obowiązującymi trendami, własnymi odczuciami albo chociażby opinią innych osób. Prezent powinien cieszyć i przypominać o szczególnym momencie otrzymania go. Trafionym będzie ten, po który dziecko będzie przynajmniej raz na jakiś czas sięgało. Trudno jest wskazać konkretne prezenty, propozycje, z uwagi na to, że każde dziecko jest inne, każde ma inne upodobania i w związku z tym nie zawsze jedna zabawka może spodobać się każdemu w tym samym stopniu.

Wbrew pozorom wybór zabawki dla chrześniaka nie jest prostym zadaniem. Co prawda asortyment w sklepach stacjonarnych i internetowych jest ogromny, ale kiedy przychodzi co do czego, pojawia się problem. Zabawki tak naprawdę też do najtańszych nie należą. Za kwotę 100 zł trudno jest kupić coś, co może być przydatne i fajne. By podarować chrześniakowi odrobinę szczęścia, trzeba przygotować się na większy wydatek. Chyba że ktoś uzna, iż wspomniane powyżej puzzle będą dobrym pomysłem. Co akurat nie ulega wątpliwości. To wówczas nie musi nastawiać się na jakieś szczególne koszty.