Dlaczego pudełka firmowe to dobry sposób promocji twojej firmy?

Rosnąca sprzedaż towarów i usług, zarówno bezpośrednia jak i internetowa, przyczynia się do coraz to większej konkurencji na rynku. Trudno obecnie znaleźć branżę, w której nie stosuje się opakowań reklamowych. Korzystają z nich sklepy, cukiernie, hotele i wszelkie inne działalności handlowo – usługowe. Czym więc powinny wyróżniać się pudełka, aby uznać je za skuteczna formę reklamy?

Pudełka firmowe – zalety

Badania pokazują, że większość społeczeństwa stanowią wzrokowcy. Oznacza to że lwia część klientów kupuje na zasadzie skojarzeń wizualnych. Wykorzystuje się to zwłaszcza w reklamach dla dzieci, które widząc ciekawy obiekt w sklepie, będą go długo pamiętać i wciąż prosić rodziców o jego zakup.

Również dorośli chętniej wybierają towary zapakowane w ładne, oryginalne opakowania niż w przeciętny szary papier. Dobrze dobrane pudełko z nadrukiem jest zwieńczeniem lejka sprzedażowego produktu – swoistą marketingową wisienką na torcie. W przypadku dążenia do dobrej sprzedaży wygląd opakowania naprawdę ma znaczenie!

Skuteczna reklama na pudełku

Pudełka z nadrukiem, poza funkcjami ochronnymi typowymi dla każdego opakowania, są także świetną reklamą samej firmy. Zamieszczając na nich nazwę, logo czy slogan przedsiębiorstwa na długo pozostaniemy w pamięci zarówno klientów, którzy dokonali zakupu, jak i tych, którzy mieli przelotny kontakt z samym opakowaniem.

Reklamy otaczają nas wszędzie – w telewizji, w komunikacji miejskiej, na banerach, czy w gazetach. Z pewnością widząc kogoś z reklamówką czy pudełkiem po ciastkach z jakiejś cukierni zdarzyło Ci się nie raz sprawdzić daną firmę.

Pudełka reklamowe można wykorzystać również w konkretnych porach roku i np. zapakować w nie prezenty świąteczne i gadżety promocyjne dla Twoich klientów. Będą one wspaniale prezentować się i na długo pozostaną w pamięci.

Indywidualne dopasowanie pod profil klienta

Pudełka firmowe w Twojej firme dają możliwość ich całkowitego, indywidualnego dopasowania do danego profilu klienta. W tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń, a oferta producentów pozwala wybrać dowolny kształt, materiał czy formę pudełka.

Na rynku dostępne są egzemplarze z wieczkiem jedno, dwu lub wieloczęściowe, zamykane na magnes, czy też takie z okienkiem. Wyprodukować można również ekspozytory reklamowe czy dedykowane opakowania na alkohol. Opakowania mogą być wykonane z różnego rodzaju tektury – np. litej lub falistej. Wszystko zależy od produktu, który chcesz zapakować.

Pudełka firmowe – musisz je mieć!

Jeśli zainteresowałą Cię tematyka opakowań reklamowych zapraszamy na stronę kartondlaciebie.pl. Pudełka firmowe możesz wybrać spośród wielu dostępnych projektów na naszej stronie lub zasięgnąć rady od naszych wspaniałych grafików. Zatem jeśli pragniesz w oryginalny sposób, ekonomiczny, a także ekologiczny sposób zareklamować swoją firmę, koniecznie odwiedź stronę kartondlaciebie.pl. Poszukaj wzoru opakowania, który Cię interesuje i skontaktuj się z nami!