Co można zrobić z pudełek do pizzy?

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby pizzy. Na grubym cieście, na cienkim, ze standardową listą składników, bądź ubogacona o wiele smaków – każdy wybiera sam, jaką chce jeść ulubioną pizzę. Co jednak zrobić z pudełkiem jeśli od razu nie możesz go wynieść bądź po prostu chcesz być nieco bardziej kreatywnie zagospodarować pudełko do pizzy? Okazuje się, że jest parę sposobów na to, co można zrobić z pudełkiem do pizzy.

Praktyczne zastosowanie pudełek do pizzy

Mało kto myśli o tym, jakie jeszcze może być praktycznie zastosowanie pudełek po pizzy poza samą ich dostawą i przechowywaniem przed lub w trakcie konsumpcji. Natomiast, pudełka do pizzy można idealnie wykorzystać jako podstawkę pod laptopa. Wystarczy zaopatrzyć się w nóż do tapet, aby zrobić taką podstawkę. Nie tylko będzie to użyteczne, ale też ekologiczne! Odpowiednio pozginane pudełko może również posłużyć jako sztaluga. Rodzice, którzy ze zgrozą patrzą jak dzieci wyciągają farbki na pewno to docenią.A jak już będzie cała zabrudzona to bez żalu można ją wyrzucić.

Mamy też dobrą wiadomość dla właścicieli kotów. Nie od dzisiaj w końcu wiadomo, że koty lubią różnego rodzaju kartony i wszystko po czym można po prostu pochodzić lub można to podrapać. Tutaj również idealnie sprawdzą się pudełka do pizzy, które mogą posłużyć jako kojec dla kota. Dla osób mających bardziej artystyczną duszę może nie bez znaczenia okazać się to, że pudełka do pizzy można wykorzystać do zrobienia różnego rodzaju ozdób, małych szuflad, czy nawet segregatorów. Rodzice mogą zrobić z pudełek do pizzy zabawkowe kuchenki, czy piece. W zabawie z dziećmi pudełka takie można faktycznie wykorzystać na wiele sposobów.

Najczęstsze zastosowanie – mini boiska z pudełek po pizzy

Mini boisko do koszykówki, czy siatkówki albo plansza do gry w szachy? Jeśli masz trochę więcej wyobraźni to przyznasz, że pudełko po pizzy idealnie nadaje się do takiego zadania. Każdy producent opakowań wykonujący opakowania do pizzy na pewno doskonale przykłada się do swoich zadań. Dlatego każdy taki karton jest wytrzymały i można go wykorzystać na wiele sposobów. Im bardziej jest się kreatywnym – to na tym więcej pomysłów można wpaść. Bardzo często z kartonów po pizzy wykonuje się właśnie boiska. Jest to zajęcie zwłaszcza na męskich spotkaniach.

Równie często można do zadań do it yourself wykorzystywać kartony w zabawie z dziećmi. Wykonywanie różnych palet i ozdób nie tylko jest praktyczne, ale pozwala wymyślać ciekawe aktywności i spędzać z dziećmi dużo czasu. Pizza to jedno z popularniejszych dań.

Często nie wiemy co zrobić z kartonami, a wskazane tutaj sposoby rzeczywiście się sprawdzają. Dlatego zawsze warto trochę się zastanowić odnośnie tego, jak można wykorzystać takie pudełka. Z podjętych decyzji będziemy wyłącznie zadowoleni. Można ciekawie spędzić czas z dziećmi lub z przyjaciółmi, jeśli wykorzystuje się do tego kartony po pizzy. Im lepsze ktoś ma pomysły tym większe szanse na to, że zrobi coś, co faktycznie bardzo dobrze się zaprezentuje.