Kartony klapowe jako najlepsze opakowania do transportu

Kartony klapowe są bardzo popularne, z uwagi na to, że to tak naprawdę najtańsze rozwiązanie jeśli chodzi o wysyłkę różnego rodzaju produktów. Poza tym, są to opakowania uniwersalne. Dobre spakowanie przesyłki ma niemałe znaczenie zwłaszcza w firmach kurierskich, gdzie tym bardziej docenia się zastosowanie kartonów klapowych.

Wysoka jakość pudełek klapowych

Pudełka klapowe wyróżniają się wysoką jakością wykonania. W hurtowniach dostępne są kartony klapowe w różnych rozmiarach, które przydadzą się do wielu produktów. Doceniają je nie tylko właściciele sklepów, ale też osoby planujące w najbliższym czasie przeprowadzkę. Tak naprawdę, wystarczy tylko kilka ruchów, aby zamknąć opakowania klapowe i włożyć do niego wybrane przedmioty. Jeśli zostaje jakaś wolna przestrzeń to można ją uzupełnić przez włożenie starej gazety lub folii bąbelkowej. Później należy tylko owinąć pudełko, oklejając taśmą klejącą.

Rodzaje pudeł klapowych

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje pudeł klapowych. Mogą to być kartony zrobione z tektury falistej, a więc z opakowań tekturowych oraz opakowania zrobione z papieru. Rozróżnia się je pomiędzy sobą grubością. Ten parametr trzeba wziąć pod uwagę, aby trafnie wytypować właściwy model dla swojej przesyłki. Im cięższy towar się wysyła – tym grubszy i bardziej solidny powinien być karton klapowy.

Podstawowe zalety kartonów klapowych

Otwarte od góry kartony klapowe są tanie, lekkie i uniwersalne. To najprostsze rozwiązanie podczas przeprowadzki lub podczas wysyłania towaru do klienta. Bezpieczne opakowania nie zdradzają swojej zawartości i chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kartony klapowe mają sporo zastosowań i właśnie dlatego warto je posiadać w firmie bądź w niektórych przypadkach na użytek prywatny.

Różne kolory kartonów klapowych

Kolor kartonów klapowych jeszcze do niedawna nie miał znaczenia, aczkolwiek od jakiegoś czasu bardziej popularne są kartony białe. Chętnie korzystają z nich właściciele sklepów internetowych.

Kiedy wybrać kartony klapowe na indywidualne zamówienie?

Można też zdecydować się na zakup kartonów na zamówienie. Decydują się na to przedsiębiorcy o nietypowych oczekiwaniach. W profesjonalnych hurtowniach mogą oni wybierać własne wykrojniki, służące do wycinania z tektury falistej kartonów o nieregularnych rozmiarach i kształtach. Zwykle tego typu kartony klapowe wybiera się dla oryginalnych lub bardzo wartościowych produktów. Naturalnie, kartony klapowe mogą posłużyć nie tylko do przygotowania przesyłki. Można w nich układać ważne dla firmy rzeczy, segregując je tematycznie. Można dzięki temu uniknąć bałaganu, chociażby tam gdzie wytwarza się pewne elementy przy użyciu drobnych przedmiotów.

Pudełka klapowe z logo firmy

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup folii z nadrukiem logo firmy, co jest skutecznym działaniem marketingowym. Renomowany producent kartonów klapowych oferuje kartony pod indywidualny rozmiar, co ma znaczenie dla tych przedsiębiorców, którzy oferują wysyłkę towarów w których liczy się każdy wolny centymetr. Kartony klapowe są lekkie i tanie, co także skłania do ich zakupu. Na dodatek, można je szybko złożyć i spakować, co wyraźnie skraca czas przesyłki.