Zastosowanie folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa znajduje zastosowanie w wielu branżach. Bardzo często stosuje się ją też w celach prywatnych. Folia bąbelkowa znajduje tak duże uznanie, że postanowiono stworzyć święto Bubble Wrap Appreciation Day, czyli Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej. To niecodzienne święto obchodzone jest 30 stycznia.

Charakterystyka folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa, nazywana również folią pęcherzykową ma taką strukturę, która bezpośrednio wpływa na jej właściwości. Rozmieszczone w regularnych odstępach niewielkie pęcherzyki powietrza znajdują się wewnątrz plastikowej folii. Folia bąbelkowa dostępna jest w sprzedaży w różnych rozmiarach i kolorach. Najczęściej jednak kupuje się folię przezroczystą. Jest to materiał miękki, elastyczny i łatwo dopasowujący się kształtem do pozostałych przedmiotów.

Folia bąbelkowa doskonale amortyzuje owinięte przedmioty podczas upadku, drgań i wstrząsów. Poza tym, jest również nieprzepuszczalna w stosunku do wody. Pęcherzykowa folia może owinięty towar ochronić nie tylko przed wilgocią, ale również przed zabrudzeniami, kurzem i pyłem.

Zastosowanie folii pęcherzykowej

Zastosowanie folii bąbelkowej jest wszechstronne. Może być wykorzystywana w powszechnie znanych celach, jak i do celów mniej standardowych.

Zabezpieczenie dużych przesyłek

Najczęściej folia bąbelkowa stosowana jest do pakowania i zabezpieczenia różnego rodzaju przesyłek. Folia bąbelkowa może być też stosowana jako wypełniacz do paczek. Wypełnia ona w konkretnym opakowaniu wolną przestrzeń, co równocześnie zabezpiecza towar przed uszkodzeniem.

Bezpieczne małe listy

Każdy też spotkał się ze specjalnymi kopertami bąbelkowymi. Takie koperty świetnie nadają się do przesyłania niewielkich i delikatnych przedmiotów. Koperty bąbelkowe można zastosować chociażby do przesyłania biżuterii bądź drobnej i kosztownej elektroniki.

Folia bąbelkowa podczas przeprowadzki

Przeprowadzka? Folia bąbelkowa również w tym przypadku okaże się niezastąpiona. Skutecznie zabezpieczy domowe przedmioty przed otarciami, zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Folia pęcherzykowa może być również zastosowana do cienkiej termoizolacji ścian i dachów. Bazuje się bowiem wtedy na oporze cieplnym materiału. Warstwa izolacyjna utworzona z folii bąbelkowej nie pochłania energii, lecz powoduje jej odbijanie.

Folia bąbelkowa w ogrodzie

W zależności więc od tego, w jakim celu chce się wykorzystać folię bąbelkową należy sprawdzić, który producent opakowań sprzedaje określony jej typ i pod jakie zastosowanie.

Warto też wspomnieć o tym, że folię bąbelkową można wykorzystać do zabezpieczenia basenu. Ogrodowy basen, który latem będzie przykryty folią bąbelkową chroni przed nadmiernym ochłodzeniem wody i przed zanieczyszczeniami jakie mogą dostać się do basenu. Rozłożona na tafli basenu folia pęcherzykowa unosi się na jej powierzchni, będąc równocześnie niedrogą formą osłony.

Folia bąbelkowa ochroni również ogrodowe rośliny przed mrozem, jednocześnie ograniczając dostęp powietrza do konkretnej rośliny. Dlatego należy wykonać niewielkie otwory wentylacyjne. Oczywiście, folię bąbelkową można będzie wykorzystać do kreatywnych zabaw domowych.