Root – gra o potędze i prawie w Leśnogrodzie

Root to gra planszowa, w której gracz przewodzi jedną z czterech frakcji. Jego zadaniem jest udowodnienie, że to właśnie frakcja, którą kieruje ma prawdo do rządzenia Leśnogrodem. Każda z drużyn ma inne cechy i swój indywidualny charakter, co sprawia, że schemat rozgrywki nie jest nużący. Co trzeba wiedzieć o Root?

Informacje w skrócie

Root to planszówka typu area control, przeznaczona dla osób, które ukończyły 10 lat. Jej celem jest przejmowanie kolejnych terytoriów i rozwijanie swojego obozu. Minimalna liczba graczy to 2, a maksymalna 4. Pudełko z grą zawiera 4 plansze frakcji, 2 kości, karty, znaczniki, drewniane pionki, akcesoria fabularne potrzebne do rozgrywki oraz instrukcje.

Wybrane mechaniki frakcji

Dynastia Orlich Gniazd – chce odzyskać dawną chwałę. Zdobywa punkty zwycięstwa, w każdej turze poprzez budowę i obronę gniazd w Leśnogrodzie.

Markiza de Kot – ten obóz skoncentrowany jest na budowie gospodarki, dlatego dostaje punkty za wznoszenie budynków.

Włóczęga – dąży do rozgłosu. Zdobywa punkty zwycięstwa za wykonywanie misji dla innych graczy. Wspieranie innych frakcji lub działanie na ich niekorzyść również daje Włóczędze dodatkowe punkty.

Sojusz Stworzeń Leśnych – chce zjednoczenie wszystkich mieszkańców lasu przeciwko wrogowi. Wygrywa, gdy pomnaża sympatyków frakcji na terenie Leśnogrodu.

Zasady gry Root nie należą do najprostszych. Niewątpliwie jest to planszówka dla wprawianych graczy, lubiących strategię. Plusem takich tytułów jest na pewno angażująca rozgrywka i zróżnicowanie. Minusem natomiast skomplikowane zasady, wymagające opanowania wielu mechanik.

Strona wizualna planszówki jest bardzo oryginalna. Wytwórnia gier odpowiedzialna za tytuł postawiła na leśno zwierzęce motywy, w których postaci są ukazane w sposób sympatyczny i zabawny. Grafiki odzwierciedlają charakter danej frakcji, co sprawia, że w szybki sposób można wejść w klimat danej drużyny.

Tworzenie gry planszowej, która będzie ciekawa dla doświadczonych fanów planszówek nie jest łatwe. Autorzy Root jednak wiedzieli, co robią i wykreowali zabawę, która wciągnie niejednego weterana planszówek. Na pewno jest to tytuł, w który warto grać regularnie, ponieważ lepsze poznanie mechanik pozwala na rozgrywanie coraz ciekawszych partii.

Gry planszowe – dlaczego warto?

W dobie popularności mediów cyfrowych wiele osób zapomina o bardziej tradycyjnych sposobach na rozrywkę. Nie warto jednak ignorować tego segmentu, ponieważ prężnie się rozwija i z roku na rok na rynek wychodzą coraz ciekawsze propozycje. Jeżeli nie znalazłeś gry dla siebie, to warto pokusić się o tworzenie gry planszowej samodzielnie. Dzięki temu zyskasz podwójną zabawę, najpierw jako autor, a później gracz. Gry planszowe do wydruku to dobry pomysł na kreatywną zabawę dla całej rodziny. Dodatkowo spersonalizowana planszówka stworzona w wytwórni gier może sprawdzić się jako niebanalny prezent. Zabawa z wykorzystaniem gier planszowych rozwija wyobraźnię i umiejętności logicznego myślenia. Sprawdź gry planszowe do wydruku i zacznij swoją przygodę z planszówkami.