Puzzle z własnym zdjęciem. Jakie fotografie najczęściej wybierają klienci?

Puzzle na zamówienie to oryginalna opcja prezentowa, niemal na każdą okazję. Spersonalizowany podarunek jest miłą odskocznią od standardowych i przewidywalnych upominków, takich jak słodycze czy perfumy. Układanka może zawierać zdjęcie rodzinne, uwiecznione ważne wydarzenie z życia lub jakąś specjalną wiadomość. Jakie zdjęcie najlepiej będzie się prezentować w takiej formie?

Puzzle z własnym zdjęciem. Co wybrać?

Proces wyboru odpowiedniej fotografii najlepiej zacząć od wytypowania kilku zdjęć, które najbardziej pasują do okazji i potencjalnie spodobają się osobie, która ma otrzymać puzzle. Następnie warto zastanowić się, jak dany obraz będzie się prezentował jako gra układanka. Wzory, które zawierają dużą powierzchnię jednolitego koloru, np. niebo czy trawę mogą być zbyt uciążliwe do układania. Zastanów się, kto jest adresatem prezentu. Jeżeli chcesz obdarować małe dziecko lub osobę, która nie jest pasjonatem układanek, to może warto wybrać bardziej zróżnicowany obraz, który łatwiej ułożyć.

Następnie sprawdź, czy jakość pliku jest odpowiednia do wydruku. Jeżeli zdjęcie ma mały rozmiar, to może okazać się, że nie nadaje się do wydruku w formie puzzli. Warto zatem najpierw skontaktować się z firmą, która będzie wykonywała zlecenie, ponieważ wtedy otrzymasz fachową opinię, a w razie potrzeby kompetentna osoba odpowiednio wykadruje lub zmodyfikuje obraz. Pracownik drukarni może także doradzić ciekawe rozwiązania, takie jak dodanie napisu, dedykacji do prezentu lub zmianę koloru tła.

Puzzle na zamówienie – rozmiar, ilość elementów

Wyżej wymienione parametry możesz dobrać według uznania. Wybór zaczyna się już od małego rozmiaru A6, który składa się z 8 elementów. Popularne formaty to A4, który ma 60 elementów; A2 – 288 elementów, czy format panoramiczny, który ma minimum 416 elementów.

Ilość fragmentów układanki można modyfikować, nie zmieniając przy tym rozmiaru finalnego obrazu. Duże możliwości personalizacji sprawiają, że końcowy produkt będzie idealnie dopasowany do konkretnej osoby. Możemy wybrać opcję bardziej skomplikowaną z dużą ilością fragmentów lub proste kilkudziesięcioelementowe układanki dla najmłodszych. Puzzle na zamówienie mogą zostać pocięte według konkretnych wytycznych, tak aby stworzyć ulubiony format dla danej osoby.

Rodzaj opakowania

Zawartość prezentu jest zawsze najważniejsza, jednak warto zadbać o odpowiednią jego oprawę. Dlatego do puzzli na zamówienie zawsze dołączony jest elegancki i solidny karton. Całość wygląda profesjonalnie, a na opakowaniu znajdują się informacje o ilości elementów oraz prezentacja zdjęcia, które należy ułożyć z dostępnych kawałków. Nie tylko wygląd, ale także jakość opakowania gra tutaj dużą rolę, ponieważ dzięki solidnemu pudełku puzzle będą służyć dłużej.

Puzzle z własnym zdjęciem to znakomity pomysł na prezent z okazji rocznicy ślubu, imienin czy urodzin. Mogą stanowić samodzielny prezent lub zaskakujący dodatek do innego upominku. Ich spersonalizowany charakter sprawi, że będzie to miła pamiątka na wiele lat.