Opakowanie rustykalne – jak pakować modnie i ekologicznie?

Pakowanie prezentów to niejednokrotnie ogromne wyzwanie. Dla wielu osób jest to bardzo uciążliwa czynność, nie każdy bowiem może pochwalić się zdolnościami artystycznymi. Często zastanawiamy się jak ładnie zapakować prezent? Czy nasz opakowanie jest modne i ekologiczne? Jak można dodatkowo przystroić opakowanie?

Czym jest opakowanie rustykalne?

Każdy fan drewna, ciepłych naturalnych kolorów oraz surowości detali świetnie odnajdzie się w tym stylu. Opakowania rustykalne tworzone są z materiałów o kolorach imitujących drewno, najczęściej z ciemną czcionką, przewiązane białym sznurkiem jaki często używany jest w przemyśle. Detale nadają całości naturalne piękno.

Jednym z głównych haseł przewodnich opakować w stylu rustykalnym jest słynne “mniej znaczy więcej”. Nawiązanie do minimalizmu nie jest przypadkowe. Oba style charakteryzują się niesamowitą dbałością o szczegóły. Królują tutaj kolory takie jak brąz, czerń oraz złoto. Obecnie wiele marek rezygnuje z wszystkich kolorów tęczy właśnie na rzecz tych trzech kolorów, które nadają produktom niesamowity, elegancki wygląd. Jednym z przykładów opakowań rustykalnych jest opakowanie kartonowe z nadrukiem, stworzone z naturalnej brązowe tekstury z czarnym napisem lub logo. Takie rozwiązanie coraz bardziej zyskuje uznanie w oczach konsumentów.

Warto zauważyć, że coraz większa część społeczeństwa większą wagę przykłada do ekologii i wszystkiego co jest z nią związane. Świadomość o szkodliwości jednorazowych opakowań i recyklingu wręcz nakazuje konsumentom wybierać firmy z coraz bardziej ekologicznym i naturalnym asortymentem.

Pudełka świąteczne czyli jak spakować modnie prezent?

Moda jest ulotna i bywa nieprzewidywalna. Pakowanie prezentów w pudełka świąteczne zgodnie z najnowszymi trendami nie jest więc łatwe. Na rynku można znaleźć bardzo wiele różnych toreb, papierów i wstążek we wszystkich kolorach tęczy. Nie każdy ma jednak dar i predyspozycje by idealnie zapakować podarunek.

Wiele sklepów, kwiaciarni czy marek proponuje taką usługę. Najczęściej jednak jest to opakowanie, które niczym nie wyróżnia się od innych. Warto więc przed pakowaniem zastanowić się, jak możemy wyróżnić nasz prezent. Jednym ze sposobów jest zastosowanie stylu minimalistycznego ze stylem rustykalnym. Brąz, czerń i złoto to kolory, które są nieprzemijalne i zawsze tworzą wrażenie ekskluzywności i elegancji. Właśnie dlatego oryginalne opakowanie powinno zawierać elementy imitacji drewna, ciemne, czarne nadruki i najlepiej przewiązane białym sznurkiem.

Mistrzowie pakowania niejednokrotnie wzbogacają swoje arcydzieła poprzez minimalistyczne szyszki czy kasztany, elementy surowe, ale dodające unikalnego designu.

Lepiej spakować prezent samemu czy powierzyć to firmie?

Wielu ludzi niejednokrotnie decyduje się na skorzystanie z usług pracujących w kwiaciarni lub sklepie. Nie jest to złe rozwiązanie, jeżeli sami nie umiemy ładnie spakować prezentu. Warto jednak spróbować samemu spróbować to zrobić. W Internecie można znaleźć kilkanaście bardzo dobrych poradników. Dzięki tej wiedzy nawet debiutanci będą mogli z łatwością samemu oryginalne zapakować podarek. Obdarowany niejednokrotnie na równym poziomie docenią prezent jak i samo opakowanie, które coraz częściej staje się wyznacznikiem tego czy jesteśmy na bieżąco z modą i wyznacznikami stylu.

Świetnym przykładem takiego procesu jest coraz większe przykładanie uwagi do ekologii przez najsłynniejsze marki. Opakowanie kartonowe z nadrukiem stało się wręcz klasykiem wśród firm, które idealnie przekładają styl minimalistyczny i rustykalny do swoich paczek. Wykonane z brązowej naturalnej tekstury z czarnym nadrukiem jest coraz częściej wykorzystywane zarówno przez małych producentów jak i przez firmy takie jak Adidas czy Nike.

Szukając najlepszego rozwiązania warto zwrócić uwagę nie tylko na trudności czy budżet. Pamiętajmy, że najlepsze opakowania potrafią sprawić równie dużą niespodziankę jak sam prezent. Sprawiają wrażenie, że obdarowany jest dla nas niezwykle ważny i dajemy mu coś niesamowicie ekskluzywnego czy intymnego.