Jaki prezent kupić na komunię świętą?

Co roku, wraz ze zbliżającym się miesiącem majem, zbliża się także wielkimi krokami okres komunijny. Rodzicom i najbliższym nietrudno wymyślić prezent, gdyż znają dzieci i ich marzenia najlepiej. Natomiast dla dalszych krewnych, nie przebywających z dzieckiem na co dzień, prezent na komunię świętą może stanowić spory problem. Niezależnie od stopnia pokrewieństwa, spieszymy z pomocą i dobrymi pomysłami, które ułatwią lub przyspieszą niektóre decyzje.

Czy w ogóle potrzebny jest prezent?

Chciałoby się powiedzieć- nie. Gdyż w tym sakramencie nie chodzi o wartości materialne, a duchowe przeżycia w rodzinnej atmosferze. Aczkolwiek utworzyła się nie jako tradycja obdarowywania z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Obecni rodzice z pewnością otrzymali prezenty na swoje uroczystości, stąd zapewne i planują obdarzyć nimi swoje pociechy. Dlatego warto najpierw z nimi się skonsultować, dopytać co w tej chwili  lubi dziecko, czym się interesuje, a może co konkretnie by potrzebowało? Pomoże to uniknąć powtórzeń prezentów, a także rozczarowania. Ostatecznie zawsze można wręczyć pieniądze w kopercie- wówczas dziecko samo wybierze na co przeznaczy swój komunijny prezent, co także nauczy je odpowiedzialności, więc także będzie miało pewną wartość dodaną.

Prezenty tradycyjne

Te prezenty możemy podzielić na parę kategorii, zależnych oczywiście od ich ostatecznego odbiorcy. Pierwszą z nich będą prezenty dla aktywnych. Wśród nich znajdziemy niezastąpione rowery, czy rolki. I tak jak rower, jest znanym i częstym prezentem komunijnym od dziesięcioleci, tak w obecnych czasach mamy zdecydowanie większy wachlarz wyboru, niż kiedyś. Dotyczy to zarówno wyglądu modelu i jego wyposażenia, jak i oczywiście przedziału cenowego.

Dla małych odkrywców niezastąpione są od dawien dawna aparaty fotograficzne, mikroskopy, tudzież lunety. Doskonale dla tej grupy sprawdzą się także klocki lego oraz puzzle tradycyjne. Ich wybór w dzisiejszych czasach jest przeogromny. Dowolnie możemy dobierać ilość i złożoność elementów, jak i tematykę tego co chcemy układać z klocków, tudzież i puzzli. A przy okazji, jest to prezent zwykle dla całej rodziny.

Wśród ponadczasowych upominków“dla każdego” z pewnością nie mogłoby zabraknąć klasycznego zegarka, Biblii, czy łańcuszka z medalikiem. Choć trzeba przyznać, iż z biegiem lat, nowinki techniczne z pewnością zrewolucjonizowały rynek upominków komunijnych. Z pewnością rzadkością będzie teraz zegarek na białym lub czarnym skórzanym pasku. Częściej znajdziemy zegarki elektroniczne i nowoczesne smartwatche. Dziewczynki często otrzymują również biżuterię, taką jak złote kolczyki czy bransoletki.

Prezenty niestandardowe

Wśród  nich możemy także wydzielić prezenty komunijne, zależnie od zainteresowań dzieci. Ostatnio modne, dla lubiących przebywać na świeżym powietrzu są hulajnogi, a także deskorolki. Zdarzają się również pomysły na nieco droższe prezenty, takie jak quad czy mały motorek. Wszystko zależnie od możliwości finansowych i naszej fantazji- lub też fantazji Taty dziecka 🙂

Dla lubiących nieco bardziej osiadły tryb życia możemy przebierać w szerokim wachlarzu elektronicznych urządzeń, takich jak: tablety, smartfony, laptopy czy głośniki. A także w dronach!

Niestandardowym prezentem mogą się także okazać prezenty wykonywane na specjalne zamówienie, takie jak na przykład puzzle. Można wówczas dowolnie wybrać jaki obrazek byśmy chcieli umieścić do układania. Wszelkiego rodzaju grawery na bizuterii, będa również ciekawym i z pewnością niezapomnianym prezentem komunijnym na długi, długi czas!

Idealny prezent komunijny to jaki…?

Jak widać z naszej listy, opcji na prezent mamy naprawdę sporo. Aczkolwiek, niezależnie czy ostatecznie zdecydujemy się na rower, zegarek czy puzzle na zamówienie – ważne, aby nasz prezent był trafiony w gust dziecka. Ale co najważniejsze, to fakt, aby dziecko nie zapomniało co jest tak naprawdę istotne w dniu Pierwszej Komunii Świętej, warto o to zadbać wraz z rodzicami.