Jak zapakować wino na prezent?

Butelka dobrego wina to świetny prezent dla osoby, która ceni sobie wysokiej jakości alkohol. Jest to uniwersalny prezent, który z jednej strony nie jest szczególnie wiążący, a mimo to pokazuje uwagę, jaką darzymy drugą osobę. Istnieje wiele możliwości ciekawej prezentacji wina – zarówno bez jak i w opakowaniu. O wiele przyjemniej jest jednak dostać pięknie opakowany prezent, dlatego kolorowe kartony na wino  i inne opakowania cieszą się taką popularnością. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Estetyka opakowania

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy jest owinięcie butelki wina w papier do prezentów. Obecnie w ofercie występuje bardzo szeroki zakres rysunków, tekstury i gęstości papieru do pakowania. Estetycznie zapakowanie butelki wina, wymaga papieru upominkowego lub ładnego materiału.

Przy pomocy pięknego, kolorowego papieru można ozdobić butelkę mocnego napoju dowolną metodą – od lakonicznego owijania po improwizacje z użyciem arkuszy różnych kolorów. Przykładowo butelkę owijamy papierem najpierw na dnie, a następnie na górze taśmą i satynowymi wstążkami. Warto dorzucić dodatki, które będą wyglądały oryginalnie na opakowaniu prezentowym. Kartka z życzeniami, małe ozdoby choinkowe lub zabawka z humorystyczną nutką  – wszystko to pomoże w osiągnięciu wyjątkowego efektu.

Oryginalność

Chcąc zapakować wino w sposób oryginalny można to zrobić samodzielnie. Opakowanie może być wykonane np. jako pudełko z pokrywą na zawiasach. Zgodnie z szablonem (jest ich wiele w Internecie, wystarczy wydrukować), trzeba wyciąć pudełko i odpowiednio je złożyć. To sprawi, że prezent będzie tajemniczy. Oryginalna torba prezentowa na butelkę dobrego wina może być  wykonana z nietypowego materiału. Sweter dzianinowy z rękawami będzie idealnym pomysłem na stylowe opakowanie butelki z alkoholem. Butelkę można przyozdobić również męskim krawatem bądź muszką – to na pewno zaskoczy obdarowywaną osobę. Na koniec, rozważ dodanie korka do wina jako czegoś ekstra. Po prostu przywiąż korek do butelki za pomocą sznurka.

Warto wybierać ładne opakowania i kartony na wino

Butelka dobrego wina, drogi koniak lub szampan to wspaniały prezent na Nowy Rok lub jakiekolwiek inne święto lub wydarzenie. Jeśli przyjaciele zaprosili cię na imprezę, przynieś butelkę wysokiej jakości napoju alkoholowego. Jest to uważane za oznakę dobrego tonu. Wino jako prezent jest zawsze doskonałym rozwiązaniem, ale jeśli chcesz zrobić szczególne wrażenie na obdarowanej osobie, pomyśl o oryginalnym i pięknym wyglądzie butelki. Wykorzystując oryginalne i pięknie wyglądające kartony na wino można uzyskać oszałamiający efekt. Osoby, które zostaną obdarowane tak pięknie i oryginalnie prezentującą się butelką wina, na pewno będą miło zaskoczone i odwdzięczą się przy najbliższej okazji.