Jak można wykorzystać stare pudełka po butach?

Pudełka po butach. Jako, że buty to produkt, który wykorzystujemy regularnie to pudełka po butach na pewno w jakiejś ilości zalegają nam w domu. Warto wobec tego przed ich wyrzuceniem zastanowić się, w jaki sposób można je wykorzystać. Poniżej kilka oryginalnych pomysłów na to, jak można wykorzystać kartonowe pudła.

Oryginalne pomysły na stare pudełka po butach

Piknikowy kosz, schowek na kosmetyki, projektor, organizer na kolczyki, stacja ładująca, teatr lalek, domek dla lalek, organizator dla magazynów, miejsce na dekoracyjne półki, idealny gadżet na przechowywanie wstążek i butów, pudełko na nici – czy przyszłoby Ci do głowy, że właśnie taką rolę mogą spełniać stare pudełka po butach, których w domu masz zapewne bardzo dużo? Tak naprawdę, pudełek nie trzeba modyfikować mocno, by móc zrobić z nich takie organizery. Wystarczy na przykład okleić je papierem dekoracyjnym.

Jako, że zbliżają się Święta to warto wiedzieć, że pudełka po butach można wykorzystać jako opakowania na prezenty. Nawet najprostszy prezent może kogoś szczególnie ucieszyć jeśli jest zapakowany z fantazją. Taką funkcję pudełek na pewno docenią panie.

Panowie z kolei mogą zdecydować się na to, żeby od dawna zalegające im kable pod biurkiem umieścić w takim pudełku. W pudełku wystarczy wyciąć dziurki przez które przeciągnie się przewody.

Tak naprawdę, im więcej ma się drobiazgów w domu tym lepiej będzie wykorzystać pudełka po butach. Zwłaszcza orientują się w tym przedstawicielki płci pięknej. Będą one wiedziały, w jaki sposób wykorzystywać kartony. Kiedy masz małe mieszkanie to musisz wręcz zastanowić się, jak wygenerować miejsce. A po co kupować nowe pudełka na schowanie różnych rzeczy, jeśli możesz to zrobić z pudełkiem po butach?

Kreatywne zabawki z pudełek po butach

Najchętniej zaś pudełka po butach wykorzystują dzieci podczas zabawy. Kreatywne zabawki jakie mogą powstać prezentują się bardzo dobrze, a na dodatek pozwalają zachować porządek w domu. Nawet małe łóżeczko dla pluszaka będzie czymś, co ucieszy dziecko. U starszych dzieci pudełka nadają się do przechowywania przyborów szkolnych. Dobry producent opakowań zrobi takie opakowania co do jakich nie będzie wątpliwości, że są bardzo solidne. Warto wykorzystywać te wszystkie pomysły, jakie przedstawiliśmy. Sprawią one, że można będzie na wiele sposobów zrobić coś z pudełka. Będzie to ekologiczne, kreatywne, a na dodatek pozwoli zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu. Pomysłów na wykorzystanie pudełek po butach jest mnóstwo.

Jeśli sami nie wiemy, co z nich robić to zawsze można sugerować się tym, co znajduje się we wpisach na blogach DIY. Pewne jest jedno: wszystkie pomysły będą trafione. Warto faktycznie myśleć o tym, jak wykorzystywać kartonowe pudełka, ponieważ jest to praktyczne. Najczęściej zaś wybiera się je w roli organizerów lub właśnie do dziecięcych zabaw. Im bardziej jest się pomysłowym tym więcej za ich pomocą można zrobić. Solidne, o praktycznym kształcie… już więcej nie muszą zalegać w naszym mieszkaniu!