Do czego wykorzystuje się tuby kartonowe?

Tuby kartonowe z tektury falistej powstały po to, aby ułatwiać przenoszenie prac artystycznych. Aktualnie coraz częściej wykorzystywane są także w transporcie. Tekturowe tuby okazują się niezastąpione w wielu sytuacjach. Warto dowiedzieć się kiedy, by móc je wykorzystać wtedy gdy będzie na to okazja.

Zastosowanie tub kartonowych

Tuby kartonowe nadają się głównie do transportu papierów, folii, tkanin, map, obrazów oraz różnego rodzaju prac artystycznych. Elementy te można przetransportować bezpiecznie i bez konieczności wyginania. Tuby tekturowe nie tylko chronią zawartość w nich się znajdującą, ale też są wygodne w przenoszeniu. Zwłaszcza, jeśli wytwarza je producent opakowań umieszczający w nich specjalne uchwyty i paski. Takie tuby kartonowe są chętnie wybierane i nic dziwnego, że propozycji z poręcznymi uchwytami pojawia się coraz więcej na rynku.

Rury wykonane z kartonu sprawdzają się również jako opakowania dla szklanych lub dla ceramicznych przedmiotów. Można je także znaleźć w dziale z dekoracyjnymi opakowaniami na prezenty lub na gadżety firmowe. Ich zastosowanie jest wobec tego wszechstronne.

Do większości tub można dobierać zatyczki plastikowe, metalowe albo tekturowe. Klienci mogą wybierać w dowolnej długości, średnicy i wysokości tuby kartonowej. Można też kupić model, który skraca się do określonych wymiarów samodzielnie. Tubę można też wybrać do przechowywania nawiniętych dokumentów bądź do przechowywania żywności.

Podział tub kartonowych i ich właściwości

Tuby dzieli się standardowo na takie, które wykorzystuje się w celach marketingowych oraz na te nadające się do przechowywania dokumentów. Istnieją też tuby z membraną, jakie służą do przechowywania produktów spożywczych.

Ze względu na zamknięcie zastosowane w tubie dzieli się je na metalowe i plastikowe. Zamknięcia metalowe najczęściej są trwale przymocowane do tuby i wykonane z kolorowych blach. Zamknięcia plastikowe wykonane są z tworzyw sztucznych i wykorzystuje się je do opakowań funkcjonalnych.

Tuby wykonane z wysokiej jakości tektury zawijanej spiralnie zapewniają bezpieczeństwo podczas transportu, przechowywania dokumentów, a także wytrzymałość przy nawijaniu taśm papierowych, czy ciężkich materiałów.

Aktualnie bardzo popularne są tuby dekoracyjne, wykorzystywane w celach promocyjnych w bardzo wielu branżach.

Ile kosztują tuby kartonowe? Ceny nie przerażają

Ceny tub papierowych nie są wygórowane, dlatego ich trwałość i funkcjonalność przekonują do kupowania. Wiedzą o tym świetnie producenci, dlatego proponują nowe wzory i rozwiązania.

Ten rodzaj kartonowego zabezpieczenia okazuje się nie do zastąpienia w: transporcie materiałów reklamowych, pakowaniu kalendarzy ściennych, transporcie plakatów dekoracyjnych, transporcie map i obrazów nadrukowanych na elastycznych tworzywach.

Tuby są bardzo wygodne w przenoszeniu, co doceniają zarówno odbiorcy, jak i kurierzy którzy je dostarczają. Jeśli jakieś elementy papierowe lub dekoracyjne nie mieszczą się w teczce to tuba kartonowa okaże się doskonałym wyborem.