Do czego wykorzystuje się kartony klapowe?

Kartony klapowe to uniwersalne i najbardziej popularne opakowania nadające się do przechowywania, sortowania i transportowania produktów. Mogą sprawdzić się przy aktywnościach związanych z przenoszeniem i składowaniem towaru, jak i w domach prywatnych na co dzień – na przykład podczas przeprowadzek.

Cechy charakterystyczne kartonów klapowych

Cechą charakterystyczną kartonów klapowych jest prostokątny kształt. Wyróżniają się też wytrzymałym materiałem i bardzo łatwym sposobem składowania i montażu. Żeby skorzystać z takiego kartonu wystarczy złożyć denko i założyć na nie ścianki. Jako, że kartony klapowe dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach to zawsze można dobrać karton wprost pod spodziewane zapotrzebowanie.

Kartony z tektury powstają z uprzednio sklejonej masy papierniczej. Najczęściej jest ona połączeniem ścieru drzewnego i makulatury. Do kartonów producent opakowań dołącza również substancje podnoszące trwałość i wytrzymałość konkretnej masy papierniczej. Na drodze mechanicznego utwardzenia powstają kartony klapowe z jakich korzysta się na co dzień. Do większości tego typu kartonów używa się makulatury i dlatego są one uważane za bezpieczne dla środowiska.

Pojemność i wytrzymałość kartonów klapowych sprawiają, że nadają się one do transportu i przechowywania: ubrań, obuwia, produktów papierniczych, a nawet sprzętów elektronicznych.

Forma kartonu klapowego a jego zastosowanie

Kartony klapowe najczęściej sprzedaje się w formie płaskiego szablonu. Po zakupie można go złożyć według załączonej instrukcji. Już po złożeniu karton można dodatkowo skleić taśmą klejącą, aby uzyskać dużą wytrzymałość i trwałość odnośnie uszkodzeń. Pozwala to zachować pewność, że transportowane i przechowywane produkty nie ulegną zniszczeniu lub uszkodzeniom.

Producenci kartonów klapowych udostępniają je w wielu modelach i rozmiarach, natomiast klasyczny karton tego typu ma kształt sześcianu z klapowym zamknięciem. Można już jednak w tej chwili zakupić wąskie kartony klapowe oraz kartony klapowo – teleskopowe umożliwiające transport podłużnych i zaokrąglonych przedmiotów.

Kartony klapowo – teleskopowe zalicza się do wysoce funkcjonalnych. Bez problemu można ich długość dopasować do przechowywanego przedmiotu. Obecnie można również zakupić kartony klapowe zaprojektowane do przewożenia dużych i płaskich przedmiotów, między innymi obrazów.

Wszechstronność kartonów klapowych

Kartony klapowe mają wszechstronne zastosowanie. Przeprowadzka, robienie porządków, magazynowanie towaru w sklepach, zakładach produkcyjnych, firmach logistycznych i kurierskich – to tylko niektóre z obszarów wykorzystania kartonów z tektury. Przechowywanie różnych przedmiotów w takich kartonach przede wszystkim pomaga w zachowaniu porządku.

Jeśli dołączy się etykietę z nazwą zawartości to przyspieszyć znalezienie potrzebnych rzeczy. Każdy, kto posiada firmę wysyłkową na pewno potwierdzi jak jest to istotne w codziennej pracy. Nic dziwnego, że kartony klapowe znajdują coraz więcej zastosowań.