Czy produkcja własnej gry planszowej to dobry pomysł?

Wiele osób lubi grać w gry planszowe z rodziną i przyjaciółmi. Firmy z branży projektują i tworzą planszówki dla ludzi, którzy chcą oddawać się tej pasji. Pomimo rozwoju platform internetowych, przemysł gier planszowych nadal pozostaje silny. Aby dowiedzieć się z czym wiąże się założenie własnej firmy produkującej gry planszowe i czy jest ona odpowiednia dla Ciebie, przeczytaj poniższy artykuł.

Szanse i zagrożenia tworzenia własnych planszówek

Tak jak w przypadku każdego biznesu, prowadzenie własnej firmy wiąże się z pewnym ryzykiem. Jakie szanse i zagrożenia można dostrzec przy tworzeniu gry planszowej na szeroką skalę?

Koszty nie takie straszne

Koszty bieżącej działalności w zakresie gier planszowych obejmują wydatki przechowywania gier, które nie zostały jeszcze sprzedane oraz koszty produkcji nowych planszówek. W przypadku małych nakładów, właściciele firm mogą utrzymać koszty magazynowania na niskim poziomie, przechowując niesprzedane gry we własnym zakresie. Koszty produkcji w takim przypadku mogą być finansowane w całości ze sprzedaży jednostek magazynowych.

Szeroka grupa docelowa

Gry planszowe odwołują się do szeroko pojętego odbiorcy. Nawet millenialsi grają w wiele nie-cyfrowych gier.  Na przykład, firma może tworzyć gry partyjne na imprezy społeczne, gry strategiczne ukierunkowane na myślicieli lub gry pokoleniowe oparte na pewnych dekadach. W ten sposób zawsze będzie wiele opcji w wyborze odpowiedniej grupy docelowej.

Potencjalne duże zyski – nie tylko materialne

Firma zajmująca się grami planszowymi, prowadzona w odpowiedni sposób, może zarobić. Biznes planszówek rodzi wiele możliwości – rentowność przedsięwzięcia można zwiększyć np poprzez stworzenie pakietów rozwojowych, które klienci będą kupować za dodatkową opłatą. Ponadto właściciele firm oferujących gry planszowe mogą założyć tematycznego bloga na temat planszówek, promując swój produkt jak również zarabiając poprzez reklamy.

Certyfikaty i nagrody branżowe szansą na utrzymanie klienta

Biznes gier planszowych może wyróżnić się na tle innych gier na rynku poprzez zdobywanie nagród. Nawet wygrana w małym konkursie może pomóc w zwiększeniu sprzedaży, jeśli na opakowaniu gry znajduje się pieczęć. Z tego powodu właściciele firm powinni zgłaszać swoje gry do jak największej liczby konkursów.

Planszówkowy biznes wart ryzyka

Biznes gier planszowych można pojmować w różnych skalach.  Zawsze jednak, osoby, które pasjonują się grami planszowymi i decydują się na założenie firmy je produkującej,  powinny czerpać przyjemność z działania w obszarze będącym ich pasją. Stworzenie dobrej gry planszowej, w którą ludzie będą chcieli grać, wymaga wielokrotnego testowania, dlatego też, tylko ci, którzy lubią oddawać się tej pasji, powinni spróbować  stworzyć je samodzielnie.

Szanse i zagrożenia – zawsze były, są i będą obecne w biznesie. Warto podjąć to ryzyko, żeby w przyszłości cieszyć się z efektów ciężkiej, i w tym przypadku przyjemnej, pracy.