Atrakcyjne wizualnie kartony kaszerowane

Tektura zaliczana jest do materiałów wielofunkcyjnych. Można ją wzbogacić poprzez kaszerowanie, czyli oklejenie tektury litej lub falistej cienkim papierem. Zwykle w takiej sytuacji warstwa papierowa jest zadrukowana offsetowo, w atrakcyjnym wzorze. Dzięki temu na całej powierzchni można uzyskać ozdobny deseń.

Na czym polega kaszerowanie?

Samo kaszerowanie to metoda uszlachetniania druku, pomagająca nadać wskazanym produktom bardziej estetyczny i atrakcyjny wygląd. Cienką warstwę papieru przykleja się do kartonu lub tektury. Najczęściej metodę tą stosuje się w przypadku opakowań, jakich nie dałoby się zadrukować przy użyciu tradycyjnej maszyny drukarskiej.

Proces kaszerowania traktuje się poniekąd jako element dekoracji opakowań. Technika ta podnosi ich walory wizualne, jak i ogólną wytrzymałość. Hurtownie opakowań coraz częściej umieszczają w ofercie opcję kaszerowania, gdyż dla przedsiębiorców korzystających z ich usług znaczenie ma to, aby kartony były czymś więcej niż tylko opakowaniem do przewożenia towarów. Już na etapie dostarczania produktu klientom do ręki warto czymś się wyróżnić. Z pewnością, kaszerowanie jest w tym pomocne.

Walory kartonów kaszerowanych

Kartony kaszerowane, które powstają przy zastosowaniu kaszerowania, idealnie sprawdzają się w roli ozdobnych opakowań. Cechuje je wytrzymałość, sztywność, odporność na czynniki zewnętrzne, a także atrakcyjność wizualna.

Urozmaicone kartony kaszerowane

Opakowania kaszerowane mogą mieć różne wzory, kolory i rozmiary, w zależności od potrzeb klientów. Producenci tego typu produktów posiadają coraz większą specjalizację, także można spodziewać się doskonałych właściwości i oryginalnego designu na kartonach wykonanych techniką kaszerowania.

Wytrzymałość w cenie kartonu

Pudełka kaszerowane zalicza się do jednych z bardziej wytrzymałych opakowań. Właśnie dlatego można w nich umieszczać nawet ciężkie sprzęty RTV i AGD. Opakowania te są odporne na promienie słoneczne, wilgoć i wahania temperatury.

Kaszerowane kartony z nadrukiem firmowym jako forma reklamy

Poza tym, dzięki zastosowaniu druku offsetowego kartony kaszerowane mogą być dobrą reklamą dla konkretnej firmy. Wytłoczone logo idealnie zaprezentuje się w reprezentatywnych miejscach. Zwłaszcza że nie ma żadnych ograniczeń w tym, co może znaleźć się na opakowaniu. Projekt każdego z opakowań jest opracowywany indywidualnie, co jest bardzo korzystne.

Nie bez powodu kartony kaszerowane zalicza się do opakowań wyjątkowo atrakcyjnych wizualnie. Są to świetnie kartony marketingowe. Gwarantują większą widoczność produktów i marki, która je reprezentuje. Struktura wielowarstwowej tektury falistej bardzo dobrze amortyzuje i izoluje zawartość każdego kartonu, co oznacza, że można w nich przewozić i przechowywać delikatne szkło i drogocenne rzeczy. Spersonalizowane kartony kaszerowane z nadrukiem powoli stają się standardem w branży opakowań. Tym bardziej że jeśli klienci mają takie życzenie, to hurtownia może umieścić na kartonie tłoczenia, lakier UV bądź błyszczące folie. To kolejne walory wpływające na wartość designerską kartonów.