6 niezawodnych pomysłów na zapakowanie świątecznych prezentów.

Już w połowie listopada zaczyna się budzić w nas świąteczny nastrój. Witryny sklepowe kuszą nas swoimi pięknie przyozdobionymi ekspozycjami, na ulicach pojawiają się tysiące porozwieszanych lampek z podobiznami choinek, gwiazdek i świętego Mikołaja. Jeśli na to wszystko dodatkowo spadnie śnieg, a my znajdziemy czas, aby udać się na jeden z świątecznych jarmarków wnikniemy całkowicie w magię Świąt Bożego Narodzenia. Poza rodzinną atmosferą- święta to także czas prezentów. Nie byle jakich, bo prezentów, które znajdujemy zazwyczaj pod choinką. Jak więc zapakować je, aby skrywały swą zawartość oraz pięknie się prezentowały? Podpowiadamy x pomysłów!

Papier ozdobny

Jeśli nasz upominek ma kształt prostopadłościanu i znajduje się po prostu w kartoniku, możemy skorzystać z klasycznego rozwiązania jakim jest papier ozdobny. Jedna zakupiona rolka papieru powinna nam starczyć na wszystkie prezenty, co zdecydowanie stawia papier ozdobny na podium opakowań pod względem ekonomicznym. Dodatkowym atrybutem, będzie fakt, iż będziemy zawsze wiedzieli które prezenty są od nas. Do schowania zawartości potrzeba jeszcze tylko taśmy klejącej i jeśli mamy fantazję i chęci kolorowej wstążki oraz kokardy. W sklepach znajdziemy cały asortyment ciekawych nadruków: czy to z bałwankiem, reniferem, w czerwoną gwiazdę betlejemską, a nawet dostojne- gładkie- wybór jest przeogromny.

Szary papier

Ostatnio coraz bardziej popularne, ze względu na swą prostotę i ekologię staje się pakowanie prezentów w szary papier i sznurek konopny. Wystarczy kolorowy dodatek taki jak: żywa gałązka z choinki, wstążka, aby ze zwykłego papieru stworzyć wyjątkowe opakowanie na prezent. Prosta i naturalna elegancja. Dlatego urok surowego papieru pakowego i tektury docenia bardzo wiele osób.

Pudełko kartonowe z nadrukiem

Jeśli natomiast nasz prezent nie jest foremny lub składa się z większej ilości elementów możemy go umieścić w pudełku kartonowym. Szczególnie ciekawe są z pewnością pudełka kartonowe z osobistym nadrukiem. Wówczas mamy dwa w jednym: spersonalizowany oraz oryginalnie zapakowany prezent. Dowolność nadruków jest tak ogromna, jak ogromna jest nasza wyobraźnia. Firmy produkujące takie opakowania prześcigają się, aby przyciągnąć klienta. Dlatego też na rynku mamy dostępne pudełka z wieczkiem, pudełka kartonowe z okienkiem czy też bardziej eleganckie- z magnetycznym zamknięciem, mogące pełnić swoją funkcję również po świętach.

Torebka

Dla osób nieposiadających zdolności manualnych lub po prostu nie mających chwilowo na nie czasu doskonale sprawdzą się torebki, które zmieszczą i zapakują każdy prezent. Znajdziemy je w każdym sklepie, więc W dzisiejszych czasach, można także wykorzystać papierowe torebki, w której pakowane są zakupy. Wystarczy je tylko  ozdobić gałązkami igliwia, szyszką czy zasuszonym plasterkiem pomarańczy.

Przeźroczysta folia lub kolorowa bibuła

Doskonałym opakowaniem dla nieforemnych prezentów, aczkolwiek będących ładnych w samych sobie będzie przezroczysta folia. Przybiera ona każdy pożądany przez nas kształt. Słodycze dla dzieci można zapakować w formie rożka, a kosze rozmaitości po prostu owinąć, tak aby nic z nich nie wypadło. Ciekawym wypełnieniem do stosunkowo małego prezentu, będą piórka, sianko czy cukierki. Jeśli zaś chcemy ukryć co znajduje się w środku naszego zawiniątka możemy skorzystać z kolorowej krepy lub bibuły i zwieńczyć nasze dzieło również ozdobną wstążką. Inną opcją pakowania prezentów będzie zawinięcie naszego upominku w tkaninę z tiulu. Na górze można umieścić ozdobną kokardę, natomiast z przodu na przykład figurkę aniołka lub renifera.

Lniana torebka lub worek

Ciekawą, ekologiczną opcją są coraz to popularniejsze wyroby z lnu. Można je dostosować do naszych potrzeb, zamówić w każdym rozmiarze, z ciekawym napisem, ikoną czy zdjęciem. Będzie to także doskonały worek świętego Mikołaja na wszystkie prezenty, z pewnością docenią go najmłodsze dzieci.