10 pomysłów na świątecznie opakowania

Święta to magiczny czas, w którym obdarowujemy prezentami zarówno naszych najbliższych jak i kontrahentów czy pracowników. Każdy prezent, poza tym, że powinien być przemyślany i sprawiać radość, musi być pięknie zapakowany. Przecież to właśnie to opakowanie osoba obdarowywana zobaczy jako pierwsze. Opakowanie prezentu podsyca tajemniczą aurę i pomaga budować wyjątkowy magiczny nastrój. Nawet niedrogi prezent będzie wyglądał bardziej luksusowo, jeśli zyska odpowiednią oprawę w postaci pudełka, kartonika czy specjalnego woreczka.

Pakowanie prezentów dla kontrahentów czy pracowników

Producenci opakowań prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i ciekawszych pomysłów na świąteczne paczki. Mają spore pole do popisu, szczególnie w obszarze prezentów dla kontrahentów czy pracowników, gdyż zwykle jest to duża ilość paczek do zapakowania, które mają pełnić funkcję podziękowania za cały rok współpracy. Takie prezenty są także formą okazania szacunku i pomagają w budowaniu relacji biznesowych.

Właściciele firm, działy marketingu czy agencje reklamowe, doskonale wiedzą już, że aby prezenty stanowiły przy tym wszystkim również skuteczną formę promocji, warto zadbać nie tylko o to, co znajdzie się wewnątrz paczki, ale również o samo opakowanie. Ozdobne świąteczne pudełka na prezenty, nawiązujące do identyfikacji wizualnej czy misji firmy, mogą bowiem przyczynić się do wzrostu rozpoznawalności marki. Poniżej prezentujemy listę dziesięciu pomysłów na świąteczne opakowania – ku inspiracji podczas świątecznych przygotowań!

Pomysły na świąteczne opakowania

  1. Opakowanie prezentu świątecznego powinno być dopasowane do jego zawartości. Poza tym świetnie, jeśli nawiązuje w jakiś sposób do identyfikacji wizualnej czy misji firmy, dlatego doskonałym rozwiązaniem są pudełka z dedykowanym nadrukiem. Firma może w takim przypadku zamówić indywidualny projekt, który zostanie nadrukowany na wybranym pudełku. 
  2. W zależności od charakteru firmy można zdecydować się na kolorową, zabawną grafikę lub bardziej stonowany i spokojny wzór. Producent opakowań z pewnością będzie służył radą i wsparciem przy tego rodzaju zamówieniu. 
  3. Indywidualny nadruk na pudełku podsuwa kolejny pomysł, czyli nadrukowanie życzeń świątecznych na opakowaniu prezentu. Jest to możliwe, jeśli paczka jest odpowiednich rozmiarów.
  4. Bardzo efektowne i popularne są pudełka z wycinanym kształtem tzw. okienkiem. Zdradzają one obdarowanej osobie odrobinę tajemnicy na temat zawartości, ale mimo to są bardzo eleganckie. 
  5. W ostatnim czasie bardzo popularne są rozwiązania pro ekologiczne, dlatego warto rozważyć zapakowanie upominku w pudełko z eko kartonu. 
  6. A może w firmie są jakieś materiały, które można wykorzystać ponownie? Opakowanie czy papier do pakowania z recyklingu będą jedyne w swoim rodzaju i pokażą zaangażowanie firmy w działania chroniące naszą planetę. 
  7. Innym przyjaznym dla Ziemi rozwiązaniem jest zapakowanie prezentu w opakowanie, które osoba obdarowywana będzie mogła ponownie wykorzystać np. drewniany kuferek, które później będzie służył do przechowywania.
  8. Znanym sposobem na zapakowanie podarunków są również woreczki. Dzięki nim możemy szybko i efektownie zapakować prezent bez użycia taśmy klejącej czy nożyczek. Drobne, stylowe upominki umieszczamy wewnątrz woreczka i zaciągamy sznureczki bądź tasiemki. Te jutowe zyskują ostatnio ponownie popularność, ponieważ wyglądają efektownie i są ekologiczne.
  9. Wzrok przyciągają również paczki w woreczkach z tkaniny. Możemy wybrać sakiewki z tematycznym nadrukiem bożonarodzeniowym. Jeżeli zdecydujemy się na torebeczki gładkie, jednokolorowe możemy wykazać się kreatywnością, wykorzystując do ich dekoracji różnorodne gadżety i dekoracje świąteczne. 
  10. Czasami proste i tradycyjne rozwiązania są najlepsze dlatego w tym zestawieniu nie może zabraknąć papieru czy celofanu. Decydując się na ten rodzaj zapakowania podarunku nie można zapomnieć o kolorowych wstążeczkach czy suszonych owocach do dekoracji. 

Jak widać, pomysłów na świąteczne opakowania nie brakuje. Wystarczy tylko podjąć decyzję i odpowiednio wcześniej wziąć się za świąteczne przygotowania.